“Παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων”

Το τριήμερο 10, 11 και 12 Απριλίου 2024 παρουσιάστηκαν στο Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Χίου τα προγράμματα που υλοποιήθηκαν και υλοποιούνται από τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του νησιού μας. Από μια τέτοια εκδήλωση δεν θα μπορούσε να απουσιάζει το σχολείο μας. Οι μαθητές μας παρουσίασαν με κέφι και ζωντάνια πέντε από τα προγράμματα αυτά:

1) “Δάκρυα στο χώμα”, Cineμάθεια από τις εκπαιδευτικούς Β. Ζύματη, Ν. Κοντού και Α. Τσαγκάτου.

2) “Το νούμερο 31328”, Cineμάθεια από την κ. Π. Μπάτσιου.

3) “Φροντίζω την αισθητική του περιβάλλοντος της σχολικής αίθουσας και του αύλειου χώρου”, από τον κ. Σ. Σταυρινούδη και τον κ. Σ. Σαλαγάρα.

4) “Σχολική Διαμεσολάβηση”, από την κ. Ε. Φραγκάκη και την κ. Β. Ζύμαρη.

5) “Ταπερίστας”, από την κ. Δ. Σκορδά.

Επίσης, το Μουσικό Εργαστήρι της κ. Α. Τσαγκάτου τραγούδησε το τραγούδι “Ωδή στη μαστίχα”.

Όσοι δεν είχατε την ευκαιρία να βρίσκεστε εκεί, μπορείτε να παρακολουθήσετε στο βίντεο τις παρουσιάσεις αυτές.