“Τσικνοπέμπτη, 7 Μαρτίου 2024”

Σήμερα, Πέμπτη 7 Μαρτίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εορταστική εκδήλωση για τον ερχομό της Αποκριάς και της Σαρακοστής. Αφού έγιναν κανονικά τα μαθήματα τις 4 πρώτες ώρες, βγήκαμε όλοι στην αυλή, η οποία μεμιάς γέμισε μουσική, κέφι και χαρά, ενώ μαθητές και εκπαιδευτικοί χόρευαν αντάμα. Υπήρχαν σουβλάκια που έψηνε ο σύλλογος διδασκόντων με την βοήθεια της κυρίας Μπενά Μαργαρίτας, την οποία και ευχαριστούμε θερμά.

Οι μαθητές διασκέδασαν με την ψυχή τους με δημοτικούς και μοντέρνους χορούς, μεταμφιέστηκαν και ήταν μια αφορμή να έρθουμε ακόμη πιο κοντά σαν σχολική κοινότητα!

Ευχόμαστε σε όλους καλές απόκριες και καλή Σαρακοστή!

Στο κανάλι μας στο youtube μπορείτε να παρακολουθήσετε (αμοντάριστα) βίντεο καθώς και ένα βίντεο που περιέχει εικόνες από όλη την σημερινή ημέρα.