“Μελοποιήματα”

Μουσικά και ποιητικά αποχαιρετήσαμε ο ένας τον άλλον, ενόψει των διακοπών του Πάσχα.
Μετά το πέρας των μαθημάτων, μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς συγκεντρωθήκαμε στο αμφιθέατρο, όπου είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε την μουσική εκδήλωση “Μελοποιήματα”. Ο καθηγητής των Γαλλικών, κ. Φώτης Μαυρογιάννης, απήγγειλε ποιήματά του, ενώ η κ. Ασπασία Τσαγκάτου με την εξαιρετική χορωδία του σχολείου μας, τραγούδησαν μελοποιημένα ποιήματά του και της εκπαιδευτικού, κ. Σταματίας Γεωργούλη, καθώς και τραγούδια σε στίχους και μουσική της ίδιας της κ. Τσαγκάτου. Τέλος, ο καθηγητής των Εικαστικών, κ. Στράτος Στεριανός τραγούδησε διασκευές τραγουδιών που έχει κάνει ο ίδιος. Την παρουσίαση έκανε η κ. Ευγενία Λαιμοδέτη.
Το κοινό ενθουσιάστηκε και αγκάλιασε με θέρμη την εκδήλωση, καταχειροκροτώντας τους συντελεστές.
“Μια εκδήλωση που χάιδεψε τα αυτιά και την ψυχή μας…”